26. 6. 2008

Hlasování vrátí tři historické Tatrovky do výroby

Kopřivnická Tatra vyhlásila anketu o nejoblíběnější retro vůz. "Ač obvyklý ignorant podobných anket, jako obdivovatel cestovatelského dua Jiří Hanzelka - Miroslav Zikmund a jejich T87, hlasuji pro návrat tohoto vozu na naše silnice," vyzývá člen Klubu H+Z Miroslav Náplava všechny klubisty a jejich široké okolí k účasti na hlasování.

Tatra T87
FOTO: TATRA
Anketu včera odstartoval server Aktuálně.cz, výběr potrvá do konce srpna a hlasovat je možné pro jeden z deseti typů osobních vozů: T57 a jeho varianta T57a, T75, V570, T70, T87 proslavená cestovateli Hanzelkou a Zikmundem, T90, T97, Tatraplan T600 a T603.
Na základě výsledků hlasování bude vytvořena studie nákladů výroby dvou nebo tří vozů, které by na současných podvozcích světových výrobců automobilů nesly retrokarosérie Tatra. "Za dva roky si je milovníci retro mohou koupit," uvedl generální ředitel automobilky Ronald Adams.
Elektronicky můžete hlasovat ze stránek Regionálního muzea v Kopřivnici, o. p. s. ze sekce Technického muzea Tatra, z oficiálních stránek Tatra, a. s. a zde. Silnější povahy si mohou projít i diskusní fórum na Aktuálně.cz.
Automobilka Tatra oslavila vloni 1. září 110. výročí od okamžiku, kdy z jejích dílen vyjel první vyrobený automobil - legendární Präsident.
Tatra T87 se vyráběla v letech 1936 - 1950. Z dílen Tatry vyjelo 3.023 ks, osmdesátsedmička se celosvětově proslavila zejména cestami Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, kteří v seriovém, neupraveném voze T87 procestovali Afriku a Latinskou Ameriku.

Žádné komentáře: